Pred lepo popolnjeno Fazanerijo sta se danes pomerila Mura in Rudar iz Velenje. Precej bolje so pričeli črno-beli, ki so že v 4. minuti prišli do izjemne priložnosti, ko je po desni strani obrambi Rudarja pobegnil Žan Karničnik, ki pa je na žalost preveč okleval pred vrati in gostje so uspeli žogo odbiti v kot. V 12. minuti so prvič zapretili tudi gosti, ko so po podaji z desne strani prišli do strela z glavo. Mura je povedla v 26. minuti, ko je odlično podajo Luke Bobičanca v gol pretvoril Žan Karničnik. Vodstvo Mure je trajalo le 6. minut. Gostje so namreč po zaslugi odličnega strela z glavo Milana Tučića izid izenačili na 1:1. Do konca polčasa pravih priložnosti več nismo videli in ostalo je pri neodločenem izidu.

Takoj na začetku drugega polčasa so gostje ostali brez Davida Kašnika, ki je za start nad Rokom Sirkom prejel drugi rumeni karton. Mura je vse stavila v napad in pričela pritiskati proti vratom Rudarja. Gostje so vse napade Mure uspešno odbijali. Vse do 72. minute, ko je črno-bele odrešil Luka Šušnjara, ki je lepo zadel z roba kazenskega prostora. Po vodstvu so naši fantje žogo držali v svojih nogah in gostom pravih priložnosti niso dopustili. Še najbolj so bili Velenjčani nevarni po metih iz avta, ki jih je atraktivno izvajal Tim Vodeb. Na koncu so naši fantje prišli do zaslužene zmage.

Mura : Rudar Velenje 2:1 (1:1)

Strelca za Muro: Žan Karničnik in Luka Šušnjara.