V sobotnem poznem popoldnevu so se nogometaši Mure v avstrijskem Wildonu pomerili z izraelskim prvoligašem, ekipo Hapoel Ironi Kiryat Shmone. Proti ekipi, ki je leta 2012 slavila v izraelskem državnem prvenstvu, so muraši nudili dober odpor in klonili z 1:0.

Mura je tekmo začela v postavi Andrejč (vratar), Pucko, Celec, Bošković, Kous, Kozar, Lorbek, Bobičanec, Vaš, Karničnik in Maroša. Ob polčasu je namesto Kousa vstopil Dodlek, v nadaljevanju pa so priložnost za igro dobili še Sirk, Žiger in Karas.

Murini nogometaši so močni izraelski ekipi nudili dober odpor in dolgo držali mrežo nedotanknjeno. Izraelci so edini zadetek na srečanju dosegli v 61. minuti in tako minimalno slavili proti Muri.

Zadnjo prijateljsko tekmo pred nedeljskim finalom MNZ Murska Sobota z Beltinci bodo nogometaši NŠ Mura igrali v torek v Kuzmi, ko se bodo pomerili s Tromejnikom. Tekma se bo začela ob 18. uri.