Današnja prvoligaška tekma med Muro in Aluminijem je na tribune Fazanerije privabila okrog 1200 gledalcev, ki so v turobnem vremenu spremljali zanimivo tekmo. Že v prvi minuti lepa priložnost za vodstvo Mure. Po podaji Nina Koutra se je sam pred  gostujočim vratarjem znašel Luka Bobičanec, ki pa je meril mimo vrat. V 3. minuti tudi prva priložnost za goste, ki so zapretili iz kota, ampak Murina obraba je bila na mestu. V 8. minuti je Mura povedla. Po levi strani je pobegnil Luka Bobičanec, ki je lepo podal pred gol in Rok Sirk je brez težav zadel za vodstvo z 1:0. V 20. minuti še ena odlična akcija Mure. Po desni strani je pobegnil Nino Kouter in poslal natančen predložek pred vrata, kjer je vtekal Rok Sirk in z glavo zabil žogo v gol. V nadaljevanju prvega polčasa so pritiskali  gostje, ampak črno-beli so bili predvsem po hitrih protinapadih še naprej bolj nevarni.. Nekajkrat je zelo blizu vrat gostov zaključil Luka Bobičanec. V zaključku polčasa so gostje še naprej poskušali s pritiskom. Za nekoliko razburjenja na tribunah pa je še najbolj poskrbel glavni sodnik tekme Matej Jug, ki je sprejel nekaj čudnih odločitev. Rezultat se do izteka polčasa več ni spremenil in naši fantje so na premor odšli s prednostjo dveh zadetkov.

Na začetku drugega polčasa so zelo močno pritisnili igralci Aluminija, ampak tudi naslednji zadetek je bil delo Mure. V 55. minuti so črno-beli izvajali kot. Po podaji v kazenski prostor je do lepe priložnosti prišel Matic Maruško. Gostujoči vratar je odlično posredoval, ampak na odbito žogo je naletel Rok Sirk, ki je dosegel še tretji zadetek. Tudi po vodstvu s 3:0 so si črno-beli ustvarjali priložnost za priložnostjo, ampak vse do konca niso več zadeli. Na drugi strani pa se je odprlo gostom, ki so v zadnjih minutah tekme nekoliko pokvarili skupni vtis igre Mure. Najprej je 86. minuti po protinapadu v bližnji kot Murinih vrat zadel Francesco Tahiraj. Dobesedno v zadnji sekundi tekme so gostje po zaslugi Marcela Keneta še drugič zatresli mrežo Murinega gola. Tekma se je končala z zasluženo zmago Mure s 3:2. Naslednja prvenstvena tekma črno-bele čaka naslednjo nedeljo, ko bodo gostovali v Novi Gorici.

Mura : Aluminij 3:0 (2:0)

Strelec za Muro: Rok Sirk 3x.