Še zadnji dvoboj med Muro in Mariborom v tekoči sezoni je na Fazanerijo privabil okrog 4500 gledalcev, ki so videli razburljivo tekmo, ki pa ponovno ni dala zmagovalca.

Mura je tekmo odigrala v postavi: Obradović, Karničnik (od 74. Kous), Maruško, Boškovič, Pucko, Lorbek, Kouter, Šušnjara (od 80. Bobičanec), Horvat, Čerimagić, Sirk (od 86. Maroša).

Muraši, pri katerih je bilo v postavi kar pet drugih igralcev kot na sredini pokalni tekmi, so v tekmo vstopili preveč spoštljivo do nasprotnika in v začetku tekme nikakor niso našli pravega ritma. Mariborčani so bili podjetnejši in tudi nevarnejši, a do zadetka so prišli po zelo nesrečnem posredovanju Aleksandra Boškovića, ki je dolgo podajo v napad Amirja Derviševića nesrečno z glavo preusmeril preko Matka Obradovića in žoga je končala v golu. Po vodstvu Maribora so črno-beli zaigrali precej bolje in nagrada je prišla v 35. minuti, ko je v kazenskem prostoru žoga v roko zadela Martina Milca in sodnik Matej Jug je pokazal na enajstmetrovko. Uspešno jo je za 1:1 izvedel Rok Sirk. Do konca polčasa se izid ni več spremenil.

Takoj na začetku drugega polčasa so Mariborčani ponovno povedli. Odlično podajo Martina Milca v 49. minuti je unovčil Blaž Vrhovec, ki je z glavo žogo poslal v mrežo. Prejeti zadetek je spet prebudil črno-bele, ki so postajali vse nevarnejši in v 58. minuti spet izenačili. Po prečki, ki jo je zadel Nik Lorbek je žogo v vratnico odbil še Martin Milec, od katere se je potem žoga odbila na noge Roka Sirka, ki se je še drugič vpisal med strelce.

Nadaljevanje je minilo brez zadetkov, ampak razburjenj ni manjkalo. Rezervist Maribora Aleks Pihler si je v 85. minuti prislužil drugi rumeni karton in je predčasno končal s tekmo. V 90. minuti je neposreden rdeči karton dobil še Dare Vršič, ki je živčno odreagiral po prekršku v napadu. Muraši številčne prednosti v nekaj zadnjih minutah niso uspeli kronati z zmagujočim zadetkom in ostalo je še pri enem remiju med Muro in Mariborom.

Črno-beli so v štirih prvenstvenih obračunih z vijoličastimi iztržili tri remije in eno zmago, kar je vsekakor izredno pozitivno za premierno sezono med elito. Če pogledamo še gol razliko je Mura Mariboru zabila kar 7 zadetkov prejela pa 4.

Muraše že v sredo, 1. maja 2019 ob 14.45 uri čaka naslednji prvenstveni obračun v Domžalah proti trenutno tretjeuvrščeni ekipi ligi.

Mura : Maribor 2:2 (1:1)

Strelec za Muro: Rok Sirk 2x.