Črno-beli so včeraj gostovali v Novi Gorici, kjer so odigrali tekmo 7. kroga Prve Lige Telekom Slovenije. Muraši so tekmo pričeli v identični postavi kot v prejšnjem krogu, ko so na domačem igrišču ugnali Aluminij. Naši fantje so na začetku tekme zagospodarili na igrišču in že po 9. minutah prešli v vodstvo. Za strel iz 30. metrov se je odločil Alen Kozar. Žoga je pri letu proti vratom zadela enega od domačih branilcev in končala v mreži. Po vodilnem zadetku Mure so pobudo prevzeli domačini, ki so si pripravili nekaj lepih situacija, ampak niso uspeli zadeti. Polčas se je končal z minimalnim vodstvom črno-belih.

V nadaljevanju so domačini pritisnili proti vratom Mure, ampak si pravih priložnosti niso priigrali. Potem pa so spet na sceno stopili črno-beli, ki so najprej zapravili nekaj polpriložnosti. V 65. minuti pa so naši fantje le povišali prednost na 0:2. Z močnim strelom je zadel Žan Karničnik. Vse je kazalo, da bo Mura tekmo mirno pripeljala do konca, potem pa so sledile nerazumljive napake v obrambi. Domačini so pričeli prihajati do neoviranih strelov z glavo. V 74. minuti je predložek z desne strani z glavo v gol pretvoril Andrija Filipović. V 83. minuti pa je skoraj na identičen način zadel še Žiga Lipušček in postavil končni izid tekme 2:2. Črno-beli so tako iz rok izpustili zmago, ampak v uteho ostane, da so se s težkega gostovanja vrnili s točko.

Gorica : Mura 2:2 (0:1)

Strelca za Muro: Alen Kozar in Žan Karničnik