Praznik nogometa je na razprodano Fazanerijo še drugič zapored privabil 5000 gledalcev, ki so imeli kaj videti. Prvi polčas je minil v jalovi pobudi Maribora, ki je do priložnosti prihajal le ob prekinitvah. Muraši so se osredotočili na protinapade, kar se je izkazalo za dobro odločitev. Črno-beli so povedli v 9. minuti, ko se je ob predložku na drugi vratnici znašel Nik Lorbek in pospravil žogo v gol. Sledili so poskusi Maribora, ampak tudi naslednji zadetek je bil v režiji Mure. Luka Bobičanec je odlično ustrelil iz prostega strela. Jasmin Handanovič je žogo uspel odbiti v vratnico, na odbito žogo je pritekel Aleksandar Bošković in dosegel zadetek za vodstvo Mure z 2:0. Prvi polčas se je končal z vodstvom Mure 2:0.

V drugem polčasu smo videli še boljšo igro Mure, ki je bila izjemno nevarna iz protinapadov. Mariborčani so poskušali igrati bolj napadalno in so tako puščali vedno več prostora za Murine napadalce. Tretji zadetek Mure je padel v 66. minuti, ko je najprej poskušal Rok Sirk, a po odločitvi sodnikov žoga ni prešla golove črte. So pa naši fantje le nekaj trenutkov kasneje zadeli, ko je po podaji Žige Kousa sam na drugi vratnici ostal Nino Kouter, ki je z glavo žogo pospravil v mrežo. Gostje so izid uspeli znižati 5. minut pred koncem, ko je z močnim strelom zadel Dos Santos. Piko na i odlični predstavi Mure je v 90. minuti postavil Luka Bobičanec, ki se je tako veselili prvega zadetka v prvoligaški konkurenci.

Mura : Maribor 4:1 (2:0)

Strelci za Muro: Nik Lorbek, Aleksandar Bošković, Nino Kouter in Luka Bobičanec.