Črno-beli so včeraj gostovali pri Aluminiju, kjer so le uspeli vknjižiti prvo gostujočo zmago v tekoči sezoni Prve Lige Telekom Slovenije. Muraši so tekmo odprli odlično in že v 8. minuti povedli. Odlično podajo Matica Maruška je v gol pretvoril Rok Sirk. Po vodilnem zadetku Mure so pobudo prevzeli domačini, ki pa svojih priložnosti niso izkoristili in naši fantje so na odmor odšli z minimalno prednostjo.

V drugem polčasu podobna slika na igrišču. Črno-beli so pobudo prepustili domačinom in čakali na protinapade. Aluminij je zapravil nekaj lepih priložnost in kazen je sledila v 70. minuti, ko je po lepi podaji Luke Bobičanca domači obrambi ušel Rok Sirk, ki je z močnim strelom v daljši vratarjev kot Muro popeljal v vodstvo z 0:2. To je bil že peti zadetek Roka na dveh tekmah z Aluminijem. Očitno mu dvoboji proti Kidričanom zelo ležijo. Muraši so potem tekmo brez večjih težav pripeljali do konca in se veselili pomembne prve gostujoče zmage v sezoni, ki je našo ekipo na prvenstveni lestvici popeljala v zgornjo polovico.

Aluminij : Mura 0:2 (0:1)

Strelec za Muro: Rok Sirk 2x.