Mura še naprej ostaja neporažena proti Mariboru po vrnitvi v Prvo ligo Telekom Slovenije.

Ljudski vrt, 7500 gledalcev

Maribor - Mura 0:0
RK: Peričić 66'.

Mura: Obradović, Šturm, Karamarko, Maruško, Karničnik, Šporn, Kouter, Horvat (85' Bubnjar), Bobičanec, Šušnjara (76' Mulić), Maroša (92' Brkić).

Nogometaši Mure so imeli tudi tokrat na gostovanju v Mariboru izjemno podporo več kot 1500 navijačev. Domači so ustvarjali pritisk na vrata Mure, a je bila obrambna vrsta črno-belih in vratar Matko Obradović vedno na mestu. Luka Zahović je dvakrat poskušal z glavo, nenevarno so se končali tudi poskusi Aleksa Pihlerja oziroma je Obradović dobro posredoval. Črno-beli se derbija in boja za vodilno mesto na lestvici niso ustrašili. Že v prvih desetih minutah si je dve priložnosti izboril Amadej Maroša, a bil nenatančen. V 27. minuti se je v lepi priložnosti znašel Luka Bobičanec, ki je poskušal presenetiti Kenana Pirića s strelom v bližnji kot. Nino Kouter je v 35. minuti poskušal še s strelom od daleč.

V drugi polčas je Mura krenila še bolj odločno. Po lepi akciji se je v izjemni priložnosti znašel Tomi Horvat, ki pa je žogo s kakšnih 20 metrov po tleh poslal mimo Pirićevih vrat. V 59. minuti je Kouter sprožil pravo "bombo" proti vratom Pirića, ki je s parado ohranil mariborsko mrežo nedotaknjeno. Mura je od 66. minute igrala z igralcem več, saj je bil po dveh rumenih kartonih izključen Špiro Peričić. Kljub temu muraši do konca tekme niso uspeli premagati vratarja Pirića, na drugi strani pa je bil najnevarnejši Rok Kronaveter. Tekma se je končala z 0:0, Mura ima tako po odigranih 13 tekmah na svojem računu 24 točk. Sledi reprezentančni premor, naslednja prvenstvena tekma sledi v soboto, 19. oktobra, ko bo na Fazaneriji gostoval kranjski Triglav.