Poraz z Zrinjskim

Nogometaši Mure so v Brežicah priznali premoč Zrinjskemu iz Mostarja.

Članska ekipa

sreda, 3. julij 2019, 21.03

Muraši se ta teden mudijo na pripravah v Čateških toplicah. V Brežicah so se v sredo pozno popoldan pomerili z bosanskim podprvakom Zrinjskim iz Mostarja in izgubili z 1:2. Od prve minute je v vratih začel povratnik po poškodbi Matko Obradović. V obrambni vrsti so celotno tekmo odigrali Klemen Šturm, Aleksandar Bošković, Matic Maruško, Žiga Kous. V vezni liniji so tekmo začeli Jon Šporn, Alen Kozar, Tomi Horvat, Luka Bobičanec in Luka Šušnjara, v napadu pa Amadej Maroša. V drugem polčasu sta priložnosti dobila še Andrija Bubnjar in Žan Karničnik.

Zrinjski je povedel že v 3. minuti s pravim evrogolom Irfana Hadžiča, ki je z močnim strelom z več kot 20 metrov premagal Obradovića. V nadaljevanju prvega polčasa so bosanski podprvaki stisnili Muro na svojo polovico in vršili pritisk. Črno-beli so najresneje zapretili preko Luke Bobičanca, ki mu je izenačenje preprečila prečka, s prostega strela pa je bil premalo natančen Žiga Kous.

Mura je prišla do izenačenja v 55. minuti po prodoru Šušnjare po levi strani in močni podaji pred vrata Zrinjskega, kjer je Rugašević zatresel lastno mrežo. Potem ko je že kazalo, da se bo srečanje končalo z remijem, je Barišić v 85. minuti izkoristil zmedo v Murini obrambi in poskrbel za zmago bosanskih podprvakov. Mura bo v Čatežu opravila še nekaj treningov, v soboto pa bodo odigrali še zadnjo pripravljalno srečanje pred gostovanjem v Haifi proti Beltincem.