POKAL SLOVENIJE

S tremi zadetki odpravili Triglav in napredovali

Mura si je z zmago nad Triglavom (3:1) zagotovila napredovanje v četrtfinale Pokala Slovenije.

Članska ekipa

četrtek, 19. september 2019, 08.40

2. krog Pokala Slovenije
Športni center Kranj, 250 gledalcev

Triglav Kranj - Mura 1:3 (0:3)
Mlakar 90'; Maroša 16', 37', Mulić 24'.

Mura: Šafarić, Šturm, Karamarko, Bošković, Karničnik (81' Pucko), Šporn, Brkić, Bubnjar, Horvat (72' Šušnjara), Maroša (46' Čerimagić), Mulić.

Mura se je za začetek letošnje pokalne poti v drugem krogu pomerila s Triglavom. Trener Ante Šimundža je priložnost ponudil igralcem, ki so v preteklih tekmah igrali nekoliko manj. Vse dvome o napredovanju v četrtfinale Pokala Slovenije so črno-beli razrešili že v prvem polčasu.

Naši nogometaši so delovali razigrano in poletno, plod dobre igre pa je bilo hitro vodstvo. V 16. minuti je Žan Karničnik dobil podajo Aleksandra Boškovića in poslal predložek do tokratnega kapetana Amadeja Marošo, ki je iz prve suvereno zabil žogo v mrežo Krajčanov. Osem minut zatem je Mura podvojila vodstvo po sijajni akciji Maroše in Fejsala Mulića. Visokorasli Srb v črno-belem je z glavo žogo odložil do kapetana, ta jo je z leve strani po tleh vrnil v bližino točke, ki označuje najstrožjo kazen, od tam pa je Mulić s strelom po tleh dosegel prvi zadetek v Murinem dresu. Lepa kombinacija je v 37. minuti rodila še tretji zadetek. Karničnik je podal do Marka Brkića, ki je poslal močan predložek na drugo vratnico, kjer je bil Maroša, ki je Muri zagotovil visoko vodstvo.

Med premorom je v slačilnici zasluženo ostal Maroša, nadomestil pa ga je povratnik po poškodbi Armin Ćerimagić. Muraši so v drugem delu igro umirili in iniciativo prepustili Kranjčanom, ki pa vse do 90. minute niso uspeli premagati Deana Šafarića. V zadnji minuti je častni zadetek za Triglav dosegel Tilen Mlakar.

Mura se je uvrstila v četrtfinale Pokala Slovenije, že v nedeljo pa nas na Fazaneriji čaka prvenstveni obračun s Celjem.