Slavje Murašev v Kranju

Mura je z zadetki Šturma, Karamarka in Bobičanca s 3:1 premagala Triglav.

Članska ekipa

sobota, 10. avgust 2019, 21.53

Nogometaši Mure so v 5. krogu Prve lige Telekom Slovenije gostovali v Kranju pri Triglavu in slavili z 1:3. Na zahtevnem gostovanju, kjer so bili Muraši v lanski sezoni dvakrat premagani, so črno-beli končno prekinili 'urok' Triglava in zabeležili vse tri točke.

Mura: Obradović; Šturm, Karamarko, Maruško, Kous; Kozar, Šporn (73' Brkić), Bubnjar (58' Šušnjara), Bobičanec, Horvat; Maroša (87' Mulić).

Črno-beli so že v samem začetku tekme prevzeli pobudo. Prvo priložnost si je v 3. minuti pripravil Amadej Maroša, a ni uspel zadeti. V 22. minuti je Luka Bobičanec izvajal kot, vratar Triglava Čadež je žogo odbil, nato pa je iz 35 metrov streljal Klemen Šturm in po napaki domačega vratarja dosegel pravi evrogol, s katerim je Muro popeljal v vodstvo.

Po vodilnem zadetku Mure so se nekoliko prebudili domači, a na koncu prvega polčasa so znova zapretili črno-beli. Najprej je izjemno priložnost zapravil Maroša, tik pred koncem prvega polčasa pa so Muraši vendarle podvojili vodstvo. Po podaji Bobičanca iz kota svoj premierni zadetek v črno-belem dosegel Marin Karamarko.

Drugi polčas se je za Muro začel na najslabši način. Po mnenju sodnika Slavka Vinčiča je Karamarko v kazenskem prostoru igral z roko, najstrožjo kazen pa je unovčil Luka Majcen. Mura je po začetnem šoku kmalu znova prevzela pobudo. S streli z razdalje zapretila Alen Kozar in Bobičanec.

Bobičanec je v 78. minuti dosegel še tretji zadetek za Muro, ko je po imenitni podaji novinca Marka Brkića prodrl po levi strani in suvereno premagal domačega vratarja. Po golu Bobičanca so še zabili tako Triglavani kot Muraši, a sta bila zadetka Majcna in Maroše razveljavljena zaradi prepovedanega položaja. V izdihljajih srečanja je izjemno priložnost za prvenec v črno-belem dresu zapravil Fejsal Mulić, ki se je znašel sam pred vratarjem Čadežem, a je slednji njegov poskus ubranil. Le nekaj sekund zatem je ubranil še poskus Tomija Horvata.

Mura je v svoji četrti tekmi v letošnji sezoni dosegla drugo zmago in še vedno ostaja neporažena. S tekmo manj črno-beli trenutno zasedajo 3. mesto na prvenstveni lestvici, v naslednjem krogu pa se bodo v nedeljo ob 18.00 na Fazaneriji pomerili z velenjskim Rudarjem.