PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Zmaga nad Rudarjem, v prvenstvu še neporaženi

Mura je z evrogolom Luke Bobičanca in zadetkom Amadeja Maroše z 2:0 premagala velenjski Rudar. Sledi gostovanje v Ljubljani!

Članska ekipa

nedelja, 18. avgust 2019, 21.17

6. krog PLTS
Fazanerija, 3000 gledalcev

Mura - Rudar Velenje 2:0 (0:0)
Bobičanec 50', Maroša 75'.

Mura: Obradović, Šturm, Karamarko, Maruško, Kous, Šporn, Kozar, Bobičanec (od 86. Brkić), Šušnjara, Horvat (od 70. Karničnik), Maroša (od 81. Mulić).

V prvem polčasu smo spremljali predvsem igro med obema kazenskima prostoroma. Črno-beli so si pripravili nekaj priložnosti, a je velenjski vratar Tomaž Stopajnik brez težav zaustavil dva poskusa Tomija Horvata in strel Luke Bobičanca. Pred tem je velenjska vrata ogrozil Amadej Maroša, a bil nenatančen. Na drugi strani je Matko Obradović zanesljivo posredoval ob strelu Rijada Kobiljara, medtem ko so bili Velenjčani pri drugih poskusih nenatančni.

Muraši so v drugi polčas krenili odločno in že v prvi minuti nadaljevanja je Bobičanec ogrozil gol Stopajnika. V 49. minuti je premalo močno poskušal še Luka Šušnjara, v naslednji minuti pa je Fazanerija videla izjemen zadetek Luke Bobičanca. Bobi si je na desni strani žogo zaustavil na kakšnih 30 metrov od vrat, nato pa iz prve udaril in snel pajčevino v vratih Rudarja za vodstvo Mure ter poskrbel za eksplozijo navdušenja na Fazaneriji.

Le nekaj minut za tem je izjemno razpoloženi 26-letnik zapretil še iz prostega strela, a meril za las previsoko. Vzklike navdušenja je bilo na Fazaneriji slišati v 67. minuti, a so se izkazali za lažne, saj je Maroša zatresel le zunanji del mreže. V 72. minuti je znova streljal Bobičanec, a je Stopajnik njegov strel ubranil. V 75. minuti so črno-beli vendarle podvojili vodstvo. Šušnjara je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer se je dobro znašel Maroša in žogo poslal v mrežo. Mura je tako na svoji peti tekmi v letošnjem prvenstvu slavila še tretjo zmago. Črno-beli imajo ob tem še dva remija in so še vedno neporaženi. S tekmo manj imajo trenutno na svojem računu 11 točk.

Muro v naslednjem krogu, v soboto ob 20.15, čaka gostovanje v Stožicah. Dokažimo, da smo najboljši navijači v državi in poskrbimo za novo črno-belo invazijo v Ljubljani!