PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Poraz z Olimpijo

Čarno-bejli nemočni proti Ljubljančanom. Odločilni gol je v 45. minuti tekme dosegel Andres Vombergar.

Članska ekipa

sobota, 21. november 2020, 19.15

12. krog PLTS
MURA - OLIMPIJA 0:1 (0:1)
Vombergar 45'

Mura: Obradović, Travner, Gorenc, Maruško, Karničnik, Horvat, Brkić (od 61. Bobičanec), Kouter, Filipović, Maroša (od 79. Marič), K. Cipot (od 61. Žižek).

Olimpija: Frelih, Pavlović (od 87. Šme), Perković, Milović, Boakye (od 81. Andrejašič), Camiacov, Elšnik, Marin, Kvesić (od 90. Ostrc), Ivanović (od 81. Bosić), Vombergar.

Mura je doživela tretji letošnji poraz in tako zdaj na lestvici za dve točki zaostaja za Olimpijo ter tri za Mariborom. Ljubljančani so v prvem polčasu pritisnili na vrata Mure in si priigrali nekaj priložnosti, a je Matko Obradović reševal mrežo čarno-bejlih. Izkazal se je s številnimi obrambami, a v 45. minuti je vendarle moral pobrati žogo iz mreže. Gostje so izigrali obrambo Mure, Luka Marin je z leve strani kazenskega prostora podal pred vrata, kamor je vtekel Andres Vombergar in žogo porinil v mrežo.

V drugem delu so se čarno-bejli skušali vrniti v igro, a si resnejših priložnosti niso pripravili. S prostega strela je v 74. minuti zapretil Luka Bobičanec, a je njegov strel Žiga Frelih ukrotil. V 83. minuti je poskušal še Nino Kouter, dve minuti zatem pa je žoga pri padanju z višine zadela prečko ljubljanskih vrat. Pritisk se Muri na koncu ni obrestoval in ostalo je pri rezultatu 1:0 v korist Olimpije.

Mura bo v 13. krogu v torek gostovala v Novi Gorici.