NŠ Mura - NK Celje 3 : 1 (0 : 1)
Daku 51., Beganović 71., Šroler 93.; Popović 16.
RK: Ikwuemesi 66./Celje
NŠ Mura: Mihelak, Kuzmić (od 71. Pucko), K. Cipot, Balažic, Beganović, Maruško (od 86. Sadriu), T. Cipot, Klepač (od 86. Kozar), Šroler, Kous (od 76. Shabanhaxhaj), Daku.
Proti Celjanom smo potrdili točko iz Domžal in prišli do pomembnih treh točk. Srečanje smo bolje začeli in si preko Mihaela Klepača priigrali dve lepi priložnosti, obakrat je bil zmagovalec dvoboja Matjaž Rozman. Nato pa stara zgodba, gostje so zadeli iz prve priložnosti na tekmi, ko je Aljoša Matko prodrl po desni strani, podal v sredino, Nene Junior Gbamble pa je žodo odložil Denisu Popoviću, ki je natančno zadel v levi zgornji kot vrat Klemna Mihelaka. Po zadetku smo nekoliko padli v igri, a gostom vendarle nismo dopuščali resnejših priložnosti.
Nadaljevanje je prineslo popoln preobrat. Najprej je Klepač z globinsko podajo našel Mirlinda Dakuja, ki je obšel Rozmana in zabil za 1 : 1. Čeprav se je zdelo, da zadetek ne bo veljal zaradi domnevnega prepovedanega položaja, pa je VAR gol priznal. Takoj po zadetku smo imeli preko Žige Kousa priložnost za vodstvo, a je bil Rozman na mestu. V 66. minuti je Charles Ikwuemesi prejel rdeč karton, pet minut kasneje pa je Amar Beganović z lepim diagonalnim strelom premagal Rozmana. Gostje so pritisnili, najbolj aktiven je bil Nino Kouter, ki je dvakrat meril mimo vrat, enkrat pa je Mihelak njegov strel odbil v kot. V 93. minuti pa dokončna odločitev o zmagovalcu. Gostje so izvajali kot, v napad je šel tudi vratar Rozman, kar je izkoristil Martin Šroler in s kakšnih 40 metrov žogo poslal v prazno mrežo za svoj prvenec v čarno-bejlon.